Msze Trydenckie

w Polsce

Pokaż kościoły z mszą trydencką w Polsce na większej mapie

Msze św. odprawiane w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego są obecnie zawieszone. Nadal odprawiane są Msze św. poniedziałkowe w kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Na obecną sytuację złożyły się dwie sprawy: z jednej strony, podobnie jak w poprzednich latach, mamy wakacyjną przerwę w celebracjach, z drugiej strony celebrans Mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża został przeniesiony do innej parafii. Zatem jest to związane wyłącznie z kwestią dyspozycyjności celebransów.
Trwają rozmowy, aby po przerwie wakacyjnej celebracje wróciły, ale nie mamy w tej chwili pewności kiedy i w jakim wymiarze one wrócą, przerwa wakacyjna z pewnością w tym roku się wydłuży. Zależy nam oczywiście na celebracjach coniedzielnych. Jak tylko będziemy wiedzieli coś więcej, będziemy informować.
Przepraszamy za to, że nie było wcześniej pełnej informacji odnośnie tej sprawy. Prosimy o cierpliwość i nie podejmowanie działań na własną rękę.

Jako ministranci skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu liturgii. Posługujemy w parafiach gdzie obecna jest liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, oraz tam gdzie jesteśmy zapraszani, np. przez wspólnoty, parafie czy osoby chcące przyjąć sakrament w formie nadzwyczajnej (najczęściej jest to sakrament chrztu i małżeństwa). Jednak ministrantura to nie tylko służba przy ołtarzu. Dlatego poza posługą liturgiczną działamy także na wielu innych płaszczyznach:


  • promujemy piękno w liturgii, w starej i nowej formie, zgodnie z wolą i nauczaniem Ojca świętego
  • pomagamy wspólnotom, parafiom i duszpasterstwom w przygotowaniu pięknej liturgii w oparciu o dokumenty i nauczanie Kościoła.

  • bierzemy udział w konferencjach, warsztatach, sympozjach i rekolekcjach liturgicznych
  • spędzamy wspólnie czas na wyjściach towarzyskich, imprezach itp.


W tych trudnych czasach relatywizmu chcemy stać w obronie prawdziwych wartości i dumnie wyznawać wiarę katolicką.


Jeśli chcesz do nas dołączyć i realizować swoje powołanie w posłudze ministranta, nie zwlekaj, zapraszamy serdecznie!

Służmy Panu z weselem!