Msze Trydenckie

w Polsce

Pokaż kościoły z mszą trydencką w Polsce na większej mapie

Informujemy że decyzją ojca proboszcza w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdyni (oo. franciszkanie), coniedzielne celebracje w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostają zakończone. W ubiegłą niedzielę została odprawiona ostatnia msza św.

W związku z tym aktualnie w Gdyni nie odbywają się żadne celebracje w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zgodnie z motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontifiucm oraz instrukcją wykonawczą Universae Ecclesiae do tegoż, rozpoczęliśmy zbieranie grupy wiernych z Gdyni, którzy są przywiązani do tej formy liturgii. Chęć uczestnictwa oraz potrzebę celebracji w Gdyni można wyrazić poprzez wpisanie się na listę. Mogą uczynić to osoby które:
-mieszkają w Gdyni (lub przyległych miejscowościach, wyłączając Rumię),
-przyjęły sakrament bierzmowania,
-uczęszczają i są przywiązane do tej formy liturgii.

Na listę będzie można dopisać się jeszcze po niedzielnych mszach św. w Gdańsku i Rumi. Oprócz tego, dodatkowo dla osób które nie mają możliwości dotrzeć do tych miejsc, przedstawiciel środowiska będzie obecny w najbliższą niedzielę (12.11) przed kaplicą pw. św. Antoniego w Gdyni o godz. 19.30.

Dalsze decyzje i ogłoszenia w tej sprawie będą umieszczane na tej stronieu oraz na naszym profilu fb, jak również w ogłoszeniach po celebracjach organizowanych przez nasze środowisko. Można się z nami skontaktować poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wszystkich przyjaciół i sympatyków naszego środowiska prosimy o modlitwę w intencji rozwiązania zaistniałej sytuacji zgodnie z wolą Bożą oraz w intencji o. Krzysztofa OFMConv który do tej pory odprawiał msze św. w nfrr w Gdyni.