Msze Trydenckie

w Polsce

Pokaż kościoły z mszą trydencką w Polsce na większej mapie

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) na Mszę św. o godz. 19.30 w kaplicy pw. św. Antoniego w Gdyni (oo. franciszkanie).

Będziemy podczas niej dziękować za całą posługę o. Krzysztofa w naszym środowisku oraz prosić o potrzebne łaski na dalszą pracę duszpasterską. Od września o. Krzysztof będzie posługiwał w Kołobrzegu.

Jednocześnie, prosimy o dalszą modlitwę w intencji znalezienia nowego miejsca stałej celebracji Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Gdyni.

Jako ministranci skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu liturgii. Posługujemy w parafiach gdzie obecna jest liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, oraz tam gdzie jesteśmy zapraszani, np. przez wspólnoty, parafie czy osoby chcące przyjąć sakrament w formie nadzwyczajnej (najczęściej jest to sakrament chrztu i małżeństwa). Jednak ministrantura to nie tylko służba przy ołtarzu. Dlatego poza posługą liturgiczną działamy także na wielu innych płaszczyznach:


  • promujemy piękno w liturgii, w starej i nowej formie, zgodnie z wolą i nauczaniem Ojca świętego
  • pomagamy wspólnotom, parafiom i duszpasterstwom w przygotowaniu pięknej liturgii w oparciu o dokumenty i nauczanie Kościoła.

  • bierzemy udział w konferencjach, warsztatach, sympozjach i rekolekcjach liturgicznych
  • spędzamy wspólnie czas na wyjściach towarzyskich, imprezach itp.


W tych trudnych czasach relatywizmu chcemy stać w obronie prawdziwych wartości i dumnie wyznawać wiarę katolicką.


Jeśli chcesz do nas dołączyć i realizować swoje powołanie w posłudze ministranta, nie zwlekaj, zapraszamy serdecznie!

Służmy Panu z weselem!

Kontakt