Msze Trydenckie

w Polsce

Pokaż kościoły z mszą trydencką w Polsce na większej mapie

Dokładnie 10 lat temu (8 czerwca 2008 roku) rozpoczęły się coniedzielne celebracje Mszy trydenckiej w Gdańsku, a tym samym nasze środowisko świętuje swoje symboliczne 10-lecie.

Z tej okazji zapraszamy na uroczyste obchody. Rozpoczniemy je 23 czerwca (sobota) o 10.00 w kościele św. Barbary Mszą świętą. Po Mszy, o godz. 12.00, udamy się na konferencję, gdzie będzie można wysłuchać kilku ciekawych prelekcji na tematy związane z tradycją katolicką: liturgią, muzyką i historią. Obchody zakończy uroczysta Msza dziękczynna w niedzielę o godz. 15.00 w kościele św. Barbary. Wszystkie szczegóły podamy niebawem.

Jako ministranci skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu liturgii. Posługujemy w parafiach gdzie obecna jest liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, oraz tam gdzie jesteśmy zapraszani, np. przez wspólnoty, parafie czy osoby chcące przyjąć sakrament w formie nadzwyczajnej (najczęściej jest to sakrament chrztu i małżeństwa). Jednak ministrantura to nie tylko służba przy ołtarzu. Dlatego poza posługą liturgiczną działamy także na wielu innych płaszczyznach:


  • promujemy piękno w liturgii, w starej i nowej formie, zgodnie z wolą i nauczaniem Ojca świętego
  • pomagamy wspólnotom, parafiom i duszpasterstwom w przygotowaniu pięknej liturgii w oparciu o dokumenty i nauczanie Kościoła.

  • bierzemy udział w konferencjach, warsztatach, sympozjach i rekolekcjach liturgicznych
  • spędzamy wspólnie czas na wyjściach towarzyskich, imprezach itp.


W tych trudnych czasach relatywizmu chcemy stać w obronie prawdziwych wartości i dumnie wyznawać wiarę katolicką.


Jeśli chcesz do nas dołączyć i realizować swoje powołanie w posłudze ministranta, nie zwlekaj, zapraszamy serdecznie!

Służmy Panu z weselem!

Kontakt