Msze Trydenckie

w Polsce

Pokaż kościoły z mszą trydencką w Polsce na większej mapie

Informujemy że decyzją ojca proboszcza w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdyni (oo. franciszkanie), coniedzielne celebracje w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostają zakończone. W ubiegłą niedzielę została odprawiona ostatnia msza św.

W związku z tym aktualnie w Gdyni nie odbywają się żadne celebracje w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zgodnie z motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontifiucm oraz instrukcją wykonawczą Universae Ecclesiae do tegoż, rozpoczęliśmy zbieranie grupy wiernych z Gdyni, którzy są przywiązani do tej formy liturgii. Chęć uczestnictwa oraz potrzebę celebracji w Gdyni można wyrazić poprzez wpisanie się na listę. Mogą uczynić to osoby które:
-mieszkają w Gdyni (lub przyległych miejscowościach, wyłączając Rumię),
-przyjęły sakrament bierzmowania,
-uczęszczają i są przywiązane do tej formy liturgii.

Na listę będzie można dopisać się jeszcze po niedzielnych mszach św. w Gdańsku i Rumi. Oprócz tego, dodatkowo dla osób które nie mają możliwości dotrzeć do tych miejsc, przedstawiciel środowiska będzie obecny w najbliższą niedzielę (12.11) przed kaplicą pw. św. Antoniego w Gdyni o godz. 19.30.

Dalsze decyzje i ogłoszenia w tej sprawie będą umieszczane na tej stronieu oraz na naszym profilu fb, jak również w ogłoszeniach po celebracjach organizowanych przez nasze środowisko. Można się z nami skontaktować poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wszystkich przyjaciół i sympatyków naszego środowiska prosimy o modlitwę w intencji rozwiązania zaistniałej sytuacji zgodnie z wolą Bożą oraz w intencji o. Krzysztofa OFMConv który do tej pory odprawiał msze św. w nfrr w Gdyni.

Jako ministranci skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu liturgii. Posługujemy w parafiach gdzie obecna jest liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, oraz tam gdzie jesteśmy zapraszani, np. przez wspólnoty, parafie czy osoby chcące przyjąć sakrament w formie nadzwyczajnej (najczęściej jest to sakrament chrztu i małżeństwa). Jednak ministrantura to nie tylko służba przy ołtarzu. Dlatego poza posługą liturgiczną działamy także na wielu innych płaszczyznach:


  • promujemy piękno w liturgii, w starej i nowej formie, zgodnie z wolą i nauczaniem Ojca świętego
  • pomagamy wspólnotom, parafiom i duszpasterstwom w przygotowaniu pięknej liturgii w oparciu o dokumenty i nauczanie Kościoła.

  • bierzemy udział w konferencjach, warsztatach, sympozjach i rekolekcjach liturgicznych
  • spędzamy wspólnie czas na wyjściach towarzyskich, imprezach itp.


W tych trudnych czasach relatywizmu chcemy stać w obronie prawdziwych wartości i dumnie wyznawać wiarę katolicką.


Jeśli chcesz do nas dołączyć i realizować swoje powołanie w posłudze ministranta, nie zwlekaj, zapraszamy serdecznie!

Służmy Panu z weselem!

Kontakt