Msze Trydenckie

w Polsce

Pokaż kościoły z mszą trydencką w Polsce na większej mapie

Przy Środowisku powstaje obecnie nowa inicjatywa - wspólnota rodzin tradycji. Jest ona skierowana do młodych rodzin z dziećmi, młodych małżeństw i narzeczonych, również tych, którzy na co dzień nie uczęstniczą w Mszach w rycie tradycyjnym. Ma ona na celu zarówno formację w duchu Tradycji, jak i integrację środowiska rodzin katolickich. Plan spotkania obejmuje Mszę świętą recytowaną, konferencję formacyjną prowadzoną przez kapłana oraz integrację przy herbacie. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę (28.10) i rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w kościele św. Barbary w Gdańsku-Śródmieściu. Po Mszy przejdziemy do salki parafialnej na konferencję. Zapraszamy serdecznie.

 

Jako ministranci skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu liturgii. Posługujemy w parafiach gdzie obecna jest liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, oraz tam gdzie jesteśmy zapraszani, np. przez wspólnoty, parafie czy osoby chcące przyjąć sakrament w formie nadzwyczajnej (najczęściej jest to sakrament chrztu i małżeństwa). Jednak ministrantura to nie tylko służba przy ołtarzu. Dlatego poza posługą liturgiczną działamy także na wielu innych płaszczyznach:


  • promujemy piękno w liturgii, w starej i nowej formie, zgodnie z wolą i nauczaniem Ojca świętego
  • pomagamy wspólnotom, parafiom i duszpasterstwom w przygotowaniu pięknej liturgii w oparciu o dokumenty i nauczanie Kościoła.

  • bierzemy udział w konferencjach, warsztatach, sympozjach i rekolekcjach liturgicznych
  • spędzamy wspólnie czas na wyjściach towarzyskich, imprezach itp.


W tych trudnych czasach relatywizmu chcemy stać w obronie prawdziwych wartości i dumnie wyznawać wiarę katolicką.


Jeśli chcesz do nas dołączyć i realizować swoje powołanie w posłudze ministranta, nie zwlekaj, zapraszamy serdecznie!

Służmy Panu z weselem!

Kontakt